Teknoloji Melekleri Projesi

İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu’nun (İKGK) ‘Teknoloji Melekleri Projesi’ yeni yılda başlıyor. Proje lise mezunu 18–25 yaş arası 90 kadına istihdam ve yurt dışında geçerli sertifika garantisi sağlayacak.

 teknoloji-melekleri-projesi

İSTANBUL Kadın Girişimciler Kurulu’nun (İKGK) çalışmalarından biri olan ‘Teknoloji Melekleri Projesi’ gün sayıyor. Proje, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından 2014 yılı “Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı” kapsamında (436 bin) TL hibe desteği almaya hak kazandı.

 Benchmarking (1)

Şubat 2015’de başlaması hedeflenen proje, lise mezunu 18–25 yaş arası 90 kadına istihdam ve yurt dışında geçerli sertifika garantisi sağlayacak. Proje destekçileri arasında; İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve İstanbul Ticaret Üniversitesi de bulunuyor.

Genç kadınlar bu projeyle; mobil teknolojiler sektöründe 6 modül ve 14 farklı alanda 120 saat eğitim alacak. Yenilikçi fikri olan kadınlar KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi alarak hibe desteğine başvuruda bulunabilecek. İş fikrini hayata geçirmek isteyen katılımcılar proje sonunda düzenlenecek olan proje pazarı etkinliği ile akademisyenler ve melek yatırımcılar ile bir araya gelerek projelerini sunabilecek.

 

Başvuru için: deniz.cayir@ito.org.tr demet.ozturk@ito.org.tr 

Teknoloji Melekleri Başvuru Formu

 

http://www.teknolojimelekleri.com/

Yazar: Ferhat Altun

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar