Tadı Damağınızda Kalacak Bir Otel

Dünyadaki yeni otel konseptleri müşterilerini şaşırtmaya devam ediyor. Londra’nın merkezinde, Soho’da pasta ve çeşitli tatlılardan dekore edilen bir otel geçtiğimiz günlerde halkın hizmetine açıldı.

 

Yenilebilir tatlı rüyalar oteli misafirlerine şunları sunuyor: vanilyalı kekten minderler, 1081 bezeden oluşan halı, pencere ve duvarları kaplayan 2000 acıbadem kurabiyesi, üzeri pudra şekeri kaplı jelatin şekerlerden oluşan çelenkler, kekten pencere pervazları, banyo küvetini dolduran karamelli patlamış mısırlar ve yatağın başucunda duran yenilebilir kitaplar.

 ilginc-oteller6

Üç kata dağılan sekiz odayı yenilebilir kılmak için 14 pastacı 2000 saat tatlı pişirdi, 900 saat dekorasyonla uğraştı ve 600 kg şeker harcadı.

 

Sekiz odanın herbiri dünyanın çeşitli yerlerinden ilham alınarak dekore edildi, odaların içine benzersiz tatlılar konuldu, yenilebilir mobilyalarla dolu Akdeniz odası, yenilebilir incilerle büyük bir hazine sandığının olduğu Karayip Korsanları odası, İngiltere’deki Shard Gökdeleninden esinlenilerek yapılan büyük bir donut gökdeleninin bulunduğu Shard Gökdeleni odası, Mayalardan ilham alınan ihtişamlı bir tapınağın olduğu oda, Mississippi’den ilham alınan gökkuşağı kekiyle Mardi Gras odası, Barbados’tan esinlenilen yenilebilir midye kabuklarıyla dolu kütüphane temalı oda, deniz kaplumbağası pastasıyla Guyana odası ve çikolatalı pastadan iki metrelik Paskalya Adası heykelinin olduğu Güney Pasifik odası.

 

Sadece bir gecelik hizmet veren pasta oteli,İngiltere’nin en büyük şeker markası Tate & Lyle Sugars ile çalışıyor ve tatlılarda firmanın en yeni ürünü altın sarısı ve kahverengi kristal şeker “Taste Experience” kullanılıyor.

 

Tate & Lyle Sugars’ın Marka Yöneticisi James Whiteley yaptığı açıklamada “Pasta otelinin yeni nesil altın sarısı ve kahverengi kristal şekerlerimizin ortaya çıkışında rol alan heyecan, ilham ve uzmanlığı yakaladığını düşünüyoruz.” diyor ve ekliyor:

 

“Taste Experience sıradan bir şekerden ötedir. Yarattığı tat, oluşturduğu doku ve görünüş farklıdır. Pasta oteli sayesinde altın sarısı ve kahverengi şekerlerimizin farklılığını herkese gösterme şansımız oldu, böylece insanlar mutfaklarında daha yaratıcı olabilecekler.”

 SWEET DREAMS… WORLD’S FIRST CAKE HOTEL OPENS TO THE PUBLIC

Rakiplerinizden farklı olmak bir işe başlarken size başarıyı getirecek en önemli kriterlerden biri. O sebeple bunun gibi ilginç iş fikirleri sizin için bulunmaz bir fırsat niteliğinde. Hem kendinizi bir müşteri olarak düşünecek olursanız, siz de böyle bir otelde bir gece geçirmek istemez misiniz?

 

isfikirlerivefirsatlari.com

Yazar: Ferhat Altun

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar