Milyarderlere Akıl Hocalığı Yapan Danışmanlar

İş dünyasında herkesin iyi bir tavsiye ve ona rehberlik edecek, yol gösterecek birine ihtiyacı olabilir. Bu kişi illa aksakallı, yaşlı kişiler olmuyor.

Bill Gates, Mark Zuckerberg, Steve Jobs gibi isimleri zirveye giden yolda basamakları hızla çıkarken deneyimleri ve tavsiyeleriyle kimler destekledi? Her biri dolar milyarderi olan ve dünyanın en zenginleri listesinde yer alan kişilerin danıştıkları isimler…

1

Teknoloji devi Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs 5 Ekim 2011’de hayatını kaybedene dek birçok CEO’nun yetişmesinde emeği geçti. Bunlardan ilk akla gelen isim stresli bir mesainin yanında yakın bir dostluğu da paylaştığı Apple’ın tepe yönetici Tim Cook.

2

Steve Jobs, Facebook’un ilk yıllarında Mark Zuckerberg ile Napster’ın kurucusu ve Facebook’un ilk Yönetim Kurulu Başkanı Sean Parker’a da mentörlük yaptı.

3

Teknoloji devi Google’un kurucu ortağı ve Alphabet’in CEO’su Larry Page, Steve Jobs’ın hasta yatağında bile kendisine kritik önerilerde bulunduğunu söyledi. 

Uzun yıllar Larry Page’in sağkolu olduktan sonra Google’un CEO’luğu koltuğuna geçen Sundar Pichai’nin kariyerinde  Page’in yeri bir başka. Pichai en büyük ‘akıl hocası’nın Larry Page olduğunu  belirtiyor.

4

Dünyanın en zenginler listesinde zirvede olan Bill Gates ‘Omaha Kahini’ olarak bilinen ünlü yatırımcı Warren Buffet’ı kendisi için bir mentör olarak görüyor.

5

Twitter ve Square’in CEO’su Jack Dorsey’nin iş tavsiyesi için başvurduğu mentörü Disney’in CEO’su Bob Iger.

 

 

 

Yazar: Ferhat Altun

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar