Kefilsiz-İpoteksiz 50 Bin TL Destek

KOBİ’lerin teminata ulaşmasını kolaylaştıran destek bankalar ve Avrupa Yatırım Fonu (AYF) işbirliğiyle hayata geçiriliyor. 

Girişimcilere ihtiyaç duyacakları tüm hizmetler bu destek ile sunuluyor.

Kimler Destekten Faydalanabiliyor

Franchise, yeni kurulmuş, en fazla 3 yıldır faaliyet gösteren, şirket yapılanmasını henüz tamamlamamış, firmasının sürdürülebilirliğini sağlamaya çalışan KOBİ’ler destek paketinden yararlanabilecek. Destek için kefil veya ipotek istenmiyor.

 

2 milyon Euro’nun altında olan ve çalışan sayısı 10’u aşmayan işletmeler 50 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecekler.

 para(3)

Avrupa Yatırım Fonu (AYF) ile yaptıkları işbirliğiyle çözüm sunan bankalar paketin içeriğini: “AYF’nin toplamda 175 milyon TL’ye kadar krediye garantör desteği verdiği paket kapsamında, yıllık cirosu 2 milyon Euro’nun altında ve çalışan sayısı 10’u aşmayan tüm işletmelere ödemesiz dönem seçeneği, uygun faiz oranları ve vade alternatifleriyle 50 bin TL’ye kadar kredi kullandırıyor. Kredi vadesi boyunca tüm hesaplardan hesap işletim ücreti muafiyeti ve 6 ay boyunca ücretsiz para transferi imkânı sunuyor. Yeni kurulan şirketlerin yaklaşık yüzde 76’sının ilk 3 yıl içinde kapandığı bir ekonomik ortamda, bu destek çok önemli.

 

İlgili destek için Ziraat ve Garanti Bankası’na başvurabilirsiniz, acele etmekte fayda var Aralık ayı sonuna doğru ilgili fonun tamamının kullandırılması planlanıyor.

Yazar: Ferhat Altun

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar