İşverenler için İstihdam Teşvikleri

Hepimizin bildiği gibi KOBİ’ler kısıtlı kaynakları ile iş hayatında yaşamını sürdürmeye çalışıyor. En önemli kısıtlamayı da personel seçimi ve kalifikasyonlarda yapıyor.

Az ücret ödeme stratejisi ilerleyen günlerde daha büyük maliyet olarak karşısına çıkıyor ama bunu görme konusunda maalesef KOBİ’ler pek istekli değil.

Ya da günü kurtarma peşinde koşarken bu analizi yapmayı atlıyorlar.

ISKUR_Son

İŞKUR’un işverenler ve iş arayanlara yönelik faaliyetler yürütmektedir. Bu destekler pek bilinmemekle birlikte yararlanma süreçlerinin de karmaşık olduğu düşünülüyor. Bu durum İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları ile aşılmaya çalışılıyor, işverenlere veya iş arayanların yüzyüze görüşme sağlayacağı bu uzmanlar uygun koşullarda size yardımcı oluyorlar.

İŞKUR’a kayıt olmak ile sürece başlanmalı…

Kayıt için: https://esube.iskur.gov.tr/

https://esube.iskur.gov.tr/Ortak/IsverenKayit.aspx

 

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI

En az 2 sigortalı çalışanı olan işverenlerin yararlanabildiği program kapsamında çalışan sayınızın % 10’undan % 30’una kadar katılımcı talep edebilirsiniz. Programdan yararlanmak için en az % 50 istihdam taahhüdü verme ve katılımcıları en az program süresi kadar istihdam etme zorunluluğu bulunmaktadır.

Program süresi en fazla 78 fiili gün (3 ay) ve haftalık en fazla 45 saattir.

Program süresince katılımcı zaruri gideri (günlük 54 TL) ve kısa vadeli sigorta prim giderleri İŞKUR tarafından karşılanmaktadır.

Bu şekilde katılımcıyı işin başında görme imkânı bularak kendi ihtiyacınıza göre yetiştirebilir ve daha sonra istihdam ederek “Teşvikler” kısmında yer alan teşviklerden faydalanabilirsiniz.

81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istediğiniz zaman başvuru yaparak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

http://www.iskur.gov.tr/tr-tr/isveren/tesvikler.aspx

 

Adsız

Diğer teşvikler

http://www.iskur.gov.tr/tr-tr/isveren/tesvikler.aspx

SGK Teşvikleri

Adsız2

http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/calisan/isveren/ist-tesvikleri

Yazar: Ferhat Altun

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar