En İyi 50 Küresel Yeşil Marka 2013

Marka değerlendirme kurumu Interbrand, 2013’ün En İyi 50 Küresel Yeşil Markası’nı açıkladı.

1974’ten bu yana yaptığı araştırmalarla her yıl dünyanın en iyi markalarını belirleyen Interbrand’ın “En İyi 50 Küresel Yeşil Marka 2013” listesinde ilk sıraları otomotiv devleri aldı.

Listeye giren şirketler çevre dostu ürünleriyle getirdiği yenilikler arasında enerji verimliliği, akıllı ambalaj kullanımı, kullanıcılarını daha sürdürülebilir bir yaşam biçimi benimsemeye teşvik edecek faydalar sağlamak üzere üretim yapmakta.

Deloitte tarafından desteklenen araştırmada birinci sırada Japonya’nın otomotivde bir numaralı dünya markası olan Toyota yer alıyor. ABD’nin otomotiv devi Ford ikinci sırada yer alırken, yine bir Japonya markası olan Honda ise üçüncü sıradan listeye girdi.

Şirketlerin, ürünlerini yeşil marka dünyasına sokma istekleri her geçen gün güçlenerek artmakta, umarım bu trend hiç bitmez ve sektörel çeşitlilik artar. Çünkü tüketiciler bu tür uygulamaları destekleyen markaları önemsiyor ve katkı sağlamak istiyor.

Interbrand’ın “En İyi 50 Küresel Yeşil Marka 2013” listesine http://www.interbrand.com/en/best-global-brands/Best-Global-Green-Brands/2013/Best-Global-Green-Brands-2013-Brand-View.aspx adresinden ulaşılabilir.

En İyi 50 Küresel Yeşil Marka 2013

Yazar: Ferhat Altun

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar