Zihni Sinir İcatlar

Yaratıcılık girişimciler için paha biçilemez bir lütuf, yüzyıllardır var olan ürünler onların sayesinde karşımıza başka formlarda/yapıda çıkıyor. Bu durum ürünlere daha fazla yenilik ve heyecan katıyor. Darısı bizim zihni sinir icatlarımıza…

 

Dexter görse sanırım içi giderdi ama hem şıklığa hem de kullanışlılığa önem veren bayanlar için bu bıçak seti. Fiyatı birazcık şaşkınlık yaratabilir o ayrı. Yaklaşık olarak 1900 TL civarı.

3

Panoramik dikiz aynası oldukça kullanışlı gibi görünüyor. Bizce bu aynaya 120 TL civarında para vermek oldukça mantıklı.

Kampa gidiyorsunuz ve haliyle elektriğe ihtiyacınız var en azından telefonunuzu şarj edecek kadar. Bu kamp tüpünün tam olarak görevi de bu aslında. Yerden topladığınız çalı çırpıyı içinde yakarak size öteki tarafından elektrik sağlıyor.

1

Şık balkon ve teraslar için özel olarak tasarlanmış saksı.

 

Bisiklet sporu ya da hobi olarak bisiklet kullananlar bilirler ki harcamak isteseniz bisiklet aksesuarlarına ciddi paralar harcayabilirsiniz. Sinyaller için bir gidona 170 TL civarı bir para vermek güvenlik için bizce gayet mantıklı. Yeri gelmişken söylemekte fayda var. Lütfen bisikletlilere trafikte saygı ve dikkat!

2

Zamanlanmış mutfak kasası aslında kendisi ama fotoğrafın sol kısmı daha çok dikkatimizi çekiyor nedense. Anne ve erkek arkadaşlarına can çekiştirmek isteyen bayanlar için ideal bir icat.Fiyatı ise 80 TL civarı.

 

”Herkes için kapı” sloganı yaratsak kimse hayır demez herhalde? Ailenin her bireyi için tasarlanan bu kapı aslında kapı koluna yetişemeyecek yaştaki çocuklar ve aileleri için.

 

Bu şemsiye aerodinamik yapısıyla saatteki hızı 60 km olan rüzgara bile bana mısın demiyor. Fiyatı biraz tuzlu olsa da o rezilliği çekmekten iyidir diye düşünüyorsanız fiyatı 80 TL civarı.

4

Kullanışlı, eşyaların az yer kapladığı bir ev hayal ediyorsunuz fakat masa tenisine de tutkunuz oldukça fazla. Hem kapı hem tenis masası görevi gören müthiş icadın fiyatı ise yaklaşık olarak 2600 TL civarı. Eski tip devasa yemek masaları ve bir tahta neyimize yetmedi değil mi?

Yazar: Ferhat Altun

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar